Tynk Szlachetny Ogniotrwały 5kg

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 58,20 zł 58.20
Cena netto: 47,32 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Chematex
Kod produktu: BA0D-396A3

Opis

Charakterystyka produktu

Tynk jest mieszanką proszku, który po dodaniu wody nabiera płynnej konsystencji, gotowej do użycia. Stosowany jest to do uzyskania gładkiego i równego wykończenia powierzchni poddawanych działaniu wysokich temperatur do 1000°C. Może zastępować zwykłą gładź gipsową wszędzie tam, gdzie wysoka temperatura może powodować jej pękanie.

Zastosowanie
Tynk szlachetny ogniotrwały jest białym tynkiem przeznaczonym do wygładzania powierzchni na piecach kaflowych i kominkach. Może być stosowany na ścianach i w komorach kominów, ścianach przylegających do pieców opalanych drewnem i kuchenek oraz w kominkach wbudowanych w ścianę.
Ze względu na bardzo dobrą przewodność ciepła oraz nie blokowanie promieniowania ciepła do pomieszczenia, zalecany jest do wykończeń na gładko ciepłych obudów kominków szamotowych.

Przygotowanie
Przed użyciem produkt dokładnie wymieszać. Narzędzia i pojemnik, w którym będzie mieszany tynk powinny być czyste. Po dodaniu wody mieszać do momentu zniknięcia grudek, do uzyskania konsystencji plasteliny. Gładź należy nakładać równomiernie, za pomocą szpachli. Zalecana grubość warstwy to ok. 3mm. Po nałożeniu pozostawić do wyschnięcia przez co najmniej 3 dni zanim zostanie poddana działaniu wysokiej temperatury. Po wyschnięciu może być szlifowana lub pomalowana. Narzędzia zaraz po zakończeniu prac należy umyć wodą.

Informacje:

powierzchnia przed przystąpieniem do nakładania tynku musi zostać dobrze odkurzona i wyczyszczona z pozostałości starej gładzi lub tynku nie ma potrzeby nawilżania powierzchni maksymalna grubość warstwy to 3-6 mm, po wyschnięciu pierwszej warstwy można nakładać kolejne do grubości 10mm piec lub kominek może być używany po około tygodniowym schnięciu 10 kg wiaderko pokryje w przybliżeniu powierzchnię 1m2 warstwą o grubości 6mm podgrzewanie pozwala na powolne pozbycie się nadmiaru wilgoci; poddanie tynku nagłemu oddziaływaniu wysokiej temperatury może spowodować spękanie powierzchni tynku. Zaleca się ogrzewanie za pomocą elektrycznego źródła ciepła lub termowentylatora. Podgrzewanie powinno trwać kilka godzin. Tynku nie należy pokrywać żadnymi środkami dopóki proces podgrzewania i wypalania nie zostanie ukończony.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl